TOP INSTASHIBY ; ))

V dnešnej dobe má veľa shíb svoj vlastný instagramový profil a mnohé majú viac fanúšikov ako ich samotní majitelia : )) Čo je super, lebo sledovať život našich 4-nohých japonských parťákov po celom svete, je viac než zábavné. 

Shiby sú jednak rodení herci, čo si budeme hovoriť - navyše sú veľmi fotogenické a milujú s nami páchať rôzne dobrodružstvá.

Mnohí páničkovia vedia krásne fotiť a úprimne dodávame, že spojenie shibky a krásnej fotografie s ňou - je proste najkrajšia kombinácia akú poznáme.


Aké insta-profily nás zaujali najviac?

Zo zahraničných je to jednoznačne na 1. mieste "thedailyshibainu", ktorý sleduje viac ako 100-tisíc fanúšikov. Je to stránka, ktorá preberá denne to najvtipnejšie, čo sa v shibom insta-svete udialo. Sú to reposty instagramových postov populárnych ale aj menej známych shibých profilov, takže kto hľadá viac "líšiek" a viac inšpirácie - tu ich je (shibie) more! 

Ak máte radi videá, v ktorých shiby odmietajú ísť, alebo chcete vidieť, ako dala shiba prvý odpal na baseballe, tak ste tu na správnom mieste. Podobným repostovým insta profilom je aj "shiba_snap", ktorý má už takmer 150-tisíc followerov. Aj keď máme vo virtuálnom svete svojich shibých obľúbencov, na ktorých profily pravidelne zablúdime a radi vidíme ich fotky - aj keby na nich každý deň ležali v rovnakej polohe (najradšej na chrbáte s opretými nohami o stenu) - tieto repostové stránky nás veľmi bavia. 

Vyzbierajú po Instagrame to najvtipnejšie zo sveta shiba inu - a nie je toho málo! Odporúčame nesledovať na porade alebo inom vážnom meetingu : )) Obľúbenou líščou insta dvojicou je aj profil "zizi.shibafamily", ktorý okrem romantického túlenia (áááách áno sú veľmi zlatí : ))) ) predvádzajú aj svoje pekné brmbolcové náhrdelníky a videjká ako si vedia užiť hojdanie na ihrisku v detskej hojdačke. 

The Basics of Influencer Marketing 22png

Poďme sa schladiť trochu do hôr. Kvôli krásnej prírode a shibe Kaitovi má snáď každý - okamžite chuť pri pohľade na jeho profil - si kúpiť lístok na vlak či letenku do Švajčiarska. "kaito_swiss_shibainu" má veľmi milých páničkov, ktorí sú nebezpečne šikovní v zachytávaní krásy švajčiarskej prírody. Má 16-tisíc sledovateľov, pretože kombinácia sympatického shibieho samuraja a potuliek lesmi, vrcholmi (fakt vysokými) a swiss-dolinami je skutočne úchvatná. 


Vedľajšou výhodou sledovania shibých profilov je aj to, že človek vidí kus sveta a vie, kam by sa rád vydal neskôr sám (jasne že s pribalenou vlastnou shibou v batohu!). Profil "shibainu_chinook" je tiež jeden z tých veľmi vydarených, je to dvojica červenej a čiernej (okej po správnosti black and tan) shiby. Páničkom to ide s foťákom báječne. Pristihnúť sa s miernym úsmevom na perách a jemným povzdychom "ááááách akí sú krásni" nie je vôbec ani na tomto insta mieste problém. 


Pre fanúšikov sézamových shibiek tu máme 2 tipy: 

prvým je instagramový profil francúzskej chovateľskej stanice "shiba_chuken.kiku.kensha", ktorá má nielen veľa krásnych shíb - ale najmä krásne shiby sézamovej farby! A teraz máme na mysli pravých sézamov, geneticky nesúcich agouti gén. Sú to nádherné psy s krásnou srsťou, v ktorej sú rovnomerne zmiešané červené a čierne chlpy. Táto partička nie je malá, úprimne - je to dosť veľká svorka :DD Okrem jej farebnosti nás na nich baví aj to, že im panička urobila asi najlepšiu preliezačku (a odpočívadlo) zároveň, aké sme kedy videli - vyzerá takto. Bomba - prosto shibí raj! Všetci sa tam zmestia a majú odtiaľ perfektný výhľad (to je pre shiby must-have, veď sami viete ; )) A čo je na tejto svorke najlepšie a neprestáva nás fascinovať - oni sa znesú. Nie je tajomstvo, že v shibom svete sa prosto stane, že sa psy (najmä rovnakého pohlavia) neznesú - ale táto svorka ako by bola výnimkou. Často vidíme na fotkách všetkých spolu - aj samcov, a fenky samozrejme tiež - tomu vravíme veľké a hlasité wow! 

Druhý pekný sézamový profil patrí "yume.theshiba". Sú to 2 fenky (1 červená, 1 sézamová) žijúce vo francúzskom Bordeaux. Je to veselá dvojica a všetky ich fotky sú krásne - romantické a veselé zároveň s kvapkou fotografického kumštu. Na "deň blbec" ten najlepší liek... také to pohladenie labkou na duši, veď to poznáte. 

The Basics of Influencer Marketing 35png

K mierne-zahraničným insta profilom radíme známu českú shiba-blogerku, ktorú nie je treba bližšie predstavovať: Život se shiba inu. Shiba Šejmi a jej panička Mirka Kohoutová sú známou dvojicou nielen v Čechách, ale aj v našich slovenských končinách. Mnohí sledujete okrem instagramu aj jej veselý FB profil, blogy či máte doma knižku - aktuálne je ňou kniha Z pekla pes. Šejmi je shiba, ktorej výraz tváre chcete vidieť každý deň : )) Nie je to však shiba ako mnohé vyššie menované - neuvidíte ju na každej fotke doširoka vysmiatu. Ona má totiž (úplne inú) úroveň! Je to ten pes z kategórie (veľká, dôležitá, graciózna) PANI SHIBA... shiba s názorom! Svojim pohľadom vás v jedinej sekunde vie poslať do... a naznačiť, čo si o vašom nápade myslí... (áno, prehrali ste). Áno - ste IBA človek, ona je shiba! Královná! Je veselá, vtipná, šarmantná, rozkošná a presne také sú aj komentáre a príbehy, ktoré jej panička s fotkami zachytáva. Tie nás bavia čítať - ak je Instagram najmä o fotkách, tu si prídu na svoje aj tí, čo si radi prečítajú niečo z "pekelného" života so shibou. 

Obľúbencov máme aj medzi slovenskými insta profilmi a veríme, že sa k ním pridajú ďalší. 


Najznámejším takmer s 5-tisíc followermi je lišiak Shibi "shibithefox". Jeho pániček Maťo vie nielen krásne fotiť - Shibi je navyše veľmi fotogenický a skvelý model. Je to tá Shiba, ktorá sa narodila druhý krát s jeho novou rodinou. Vážime si preto posolstvo tejto shibej rodinky, ktorá ukázala všetkým milovníkom psov a shíb obzvlášť, že parťáka pre život si môžu nájsť aj v útulku.

Shibi tam na nich čakal prakticky rok od svojho narodenia. Ak prizvukujeme, že u Shiby je veľmi podstatný čas jej správneho odchovu a socializácia prvé mesiace života - tento psík všetky tieto pravidlá zmazal. Nikto sa mu nevenoval, napriek tomu je to priateľský pes, ktorý má rád ľudí i iných psov a dal im šancu, aj keď na to veľa dôvodov pre svoj mizerný štart do života nemal. 

Je to úžasné ako sa dokáže pes zmeniť, keď sa dostane tam, kam má - do milujúcej a starostlivej rodiny, lebo tam Shiba patrí - je jej srdcom.

Fanúšikovia štíhlonohých zrzavých krások si prídu na svoje na profile "nalarose_theshiba". Ale pozor, labky má poriadne vyšportované - je to totiž najznámejšia líščia turistka na Slovensku. S jej páničkom majú preťapkaných veľa krásnych slovenských miest, na ich blogu Potulky s labkami sa dočítate o tých najzaujímavejších pre výlety s vašou shibou.

Slovenské 4-nohé faninky stoja radu pred profilom shibiaka Michiho "michio_the_shiba". Je to akčný mladý muž a ovláda aj tie spacie polohy, aké ešte nevymysleli : ))

A čo Vaša Shiba? Má už svoj chlpatý instagram? Dajte nám o ňom vedieť a označte nás @shibainu_slovakia ! : ))

Ak by sa vám insta-shíb stále málilo, tak máme tu ešte pár BONUSOVÝCH TIPOV:


"marutaro" je jednoznačne asi najväčší preborník v počte fanúšikov, mách vyše 2,5 milióna! Je to poriadny kus chlapáka, vidno, že sa má dobre :DDD áno je to taká fluffy Shiba, rád sa smeje a ešte radšej oddychuje! Okrem úsmevu vie aj krásne krútiť riťkou, keď sa špacíruje : ))

Nebezpečný je profil shibích šteniatok, tam Vám neodporúčame nazrieť : )) Je to prudko nákazalivé a pokiaľ práve nie ste majiteľom iného šteniatka, hrozí Vám okamžité nutkanie jedno ihneď mať. Tento insta profil sa volá "shiba_puppies" - ale vstup je len na vlastné nebezpečie opakujeme :DD 

Že život nekončí nešťastnou nehodou dokazuje shibka menom Hachi, ktorú zrazilo auto. Nevie ovládať zadné nôžky, preto jej pániček zadovážil zadné kolieska a na užívaní si života mu to nijak neubralo - prosto dobrý život "shibky on wheels" ako napovedá samotný profil "lifeashachi". Hachi má krásny pohľad, taký ten správny hlboký samurajský aký máme radi : )) Aha - a má ešte veľmi šik brata Takumiho, (plemeno) Shikoku ; )) 

A poďme k tým najvychytávkovejším - Shiba, čo väčšinu fotiek preleží lebo prosto ONA NECHCE ÍSŤ A ANI NEPôJDE ĎALEJ! Takže ak chcete vidieť, kde všade sa dá v Tokyu pekne ležať a vzpierať sa, kliknite si na "always_with_yu" - Yu je meno tejto sympatickej horizontálnej Shiby. 

"marutheshiba" asi poznáte z videa, kedy (s prepáčením) nasratý šlahne prázdnu misku pred svojho pána s pohladom, aby ju OKAMŽITE naplnil. Maru je samec takisto z Japonska, má 11 rokov a chutí mu - je prosto nazožratie. Misky na svojom profile hádže pravidelne! 

"Mensweardog" je klasik. Shiba čo sa tvári coolovejšie v pánskych oblečkoch než akýkoľvek 2-nohý model, majú už vlastný label, v ich tričkách sme už niektorých z vás videli. 

A na záver si dajme skutočnú líšku, je to profil "juniperfoxx". To, že sa Shiby podobajú na líšky a všetci okoloidúci nás o tom pri venčení musia informovať, je stará vec. Skutočne cool líškami sú tieto 3 zachránené, prvá bola Juniper, nasledoval Fig a potom (biely) Elmwood. Ich profil je plný krásnych priam rozprávkových fotiek a zároveň odkazu, že príroda je krehká a mali by sme sa k nej správať denne s úctou.  

Foto: Canva


Tak - tajomstvo shíb je odhalené! Na tomto mieste Vám prezradíme onen dôvod, pre ktorý si nás ľudia vlastne kupujú! 


Kto by už len dobrovoľne chcel psa, ktorý si s poslušnosťou extra starosti nerobí, musí byť takmer stále na vodítku a keď ho chcete pohladkať, dokáže sa otočiť v sekunde na pätičke a odkráčať preč, aby si ľahol presne 2 m od Vás a miesto mojkania Vás pozoroval : )) Naši majitelia musia byť blázni - ale to my ušatí tiež!  Vyzeráme ako líšky, povahou sme mačky a geneticky máme najbližšie zo všetkých plemien k vlkovi! Sme všetko len nie normálne a obyčajné psy ; ))


Pozývame Vás spoznať našu pravú tvár. Sme vtipní, vieme prekvapiť (a ešte ako!!!), sme sexi, sme drsní a v sekunde romantickí, ale hlavne: s nami je vždy VEĽKÁ ZÁBAVA! ; )))Fotku svojho veselého japonského parťáka nám môžete poslať na info@shibainuslovakia.sk