V tejto sekcii nájdete overené tipy na ubytovanie so psíkom - s našimi milovanými shibami jasná vec ; )) Stále máme taký pocit, že ak raz niekto objaví ubytko, ktoré bude na dobrom mieste, v krásnej prírode, bude čisté, útulné a bude tam môcť ísť s nami aj naša shiba - bude to mať na 10 rokov dopredu vybookované ak sa táto info rozšíri medzi nami. 

A ak táto chata bude nebodaj ešte aj obohnaná dostatočne vysokým, ako-tak estetickým a funkčným plotom (rozumej - žiadna škára, diera či "medzera" (ani malá!) - lištice sú neskutočne šikovné v nájdení aj tých najnenápadnejších únikových miestečiek - tento prenajímateľ má o klientelu postarané doživotne - prisaháme! Problém je totiž vždy to, že ak si chce človek posedieť vonku pri ohni, počítať hviezdy či sŕkať v tichosti cvrčkov a prírody plzničku - musí buď líšku uviazať na stopovačku napríklad o nohu stola (a to sa potom samozrejme venovať v pravidelných intervaloch rozmotávaniu a vykliesňovaniu zamotanej shiby - alebo ju nechať navoľno a tak zariskovať testovanie GPS-ka na jej krku, o čo horšie ak sme v území bez signálu a zver sa v okolitom lese premáva ako električky na Obchodnej ul. 

Suma sumárum - na tomto mieste nájdete tipy na ubytovanie pre výlety do prírody, treky, špacírky, dovolenky - všade tam, kde je to dog friendly a môžete sa tam ubytovať so shibou. Ak na takéto miesto natrafíte, podeľte sa o neho s ostatnými - vyvážime ho nekonečnými lajkami ; )) Odpovedný formulár nájdete o kúsok nižšie. Ďakujeme!

Penzión Lesní brána

Dolní Čermná (severozápadná Morava, Česká republika)

http://www.lesnibrana.cz/ 

Tento penzión sa nachádza v jednej dedinke, v kraji, kde sa jedna dedina podobá verne druhej a tiahnu sa malebným krajom severozápadnej Moravy, presnejšie severo-západne od Olomouca. Najbližšie väčšie známe mesto je Lanškroun alebo kúsok východnejšie Šumperk. Ako v správnej dedinke, aj tu je uprostred obchod a krčma kde aj varia, čiže o základnú turistickú infraštruktúru je postarané ; )). Penzión Lesní brána je dog friendly a to maximálne. Boli sme v ňom opakovane - naposledy v každej izbe (aspoň) jeden psík ; )) Slušne vychované shibičky sú tú milo vítané, penzión je krásny, všetko v ňom je nové, čisté a voňavé. Čo robiť v okolí Dolnej Čermnej je veľmi jednoduché - turistika, vychádzky, zbieranie hríbov, túlanie sa popri rybníkoch, obzeranie kačičiek v nich (to dokážu lištice extra dlho!), pre bajkerov neskutočne fantastická sieť vyznačených cyklo trás. Prosto príroda sa tu dá užiť denne v tej najkrajšej podobe.


Čo je na tomto mieste výnimočné?

Kto žijete na idylickej dedine, asi vás nasledujúca info nenadchne - ale pokiaľ nie, toto miesto je pre vás. Predstavte si nekonečné lány polí s obilím, ďatelinou, makom... lúky, pastviny, kravy, ovce, kone... lesíky, lesy... prosto kamkoľvek sa pozriete, je krásne. Dedinky majú ten správny typický dedinský punc a atmosféru, domy (a chalúpky) sú staré ale staro-nádherné, všetko pôsobí tak ako je úplne dokonalo. 

Žiadne 5 árové pozemky a na nich bungalovy obohnané vysokými betónovými plotmi - medzi domami sa vinú lúky a lúčky posiate drobnými kvietkami, všade sú prítomné malé i väčšie hospodárstva, vôkol bzukot a vône vidieka. Pre človeka žijúceho v meste je to balzam na dušu, všetko je tu prosto pokojné, pomalé, upokojujúce - dokonalé tak ako je. 

Ak si potrebujete oddýchnuť a vaša shibka vybiť energiu, ste tu správne. Na ktorúkoľvek stranu sa rozbehne, všade má milión možností niečo čmuchať, preháňať sa po trávičke, snoriť hraboše, nechať si štegliť bruško vo vyššom poraste - to majú oni radi všakže : )) Z nových pachov bude behom hoďky-dvoch každá shiba minutá z bateriek ; ))


Čo potrebujete vedieť?

Penzión Lesní brána má 8 izieb / apartmánov (2-, 3-, 4-lôžkové), t.j. samostatná spálňa a ďalšia izba v ktorej je aj kuchynka. Nie je síce bohato vybavená, ale hotovať sa kuchtiť si je pomerne zbytočné vzhľadom na okolité gastro-možnosti. Máme pocit, že v Čechách a na Morave sú tieto služby na vyššej úrovni a často aj lacnejšie... a aj v takýchto dedinkách...

- v rámci penziónu je veééľká lúka (dokiaľ toto miesto shiba neprijme za "svoje územie", môžete ju tam vyvenčiť, neskôr si pravdepodobne nebude chcieť urobiť potrebu do svojeho všakáno...)
- penzión má pekný vonkajší bazén (fitness ani wellness tam nie je, ale kto by sa chcel potiť v posilke keď sa môže vonku na čerstvom vzduchu...)
- v penzióne sa nevarí (nie je tam stála reštaurácia či bar, raňajky si však viete dohodnúť ak sa Vám nechce ráno toto riešiť)
- v penzióne sa dajú požičať bicykle vrátane elektrobajkov! sú super, na svoje si prídu aj tí kondične menej zdatní, za deň sa dá toho na elektrobajku prejsť a vidiť naozaj mnoho, kľudne 40 - 50 km

- penzión je bezbariérový a je v ňom výťah!
- na webovej stránke si môžete pozrieť ceny a aj tipy na výlety po okolí  http://www.lesnibrana.cz/ 
- majiteľ je veľmi príjemný a ochotný človek


Záver

V tomto penzióne síce nie je nami vytúžené hermetické oplotenie areálu kde by sa dala lištica pustiť navoľno, ale to je jediné drobné mínus, ak sa to tak dá vôbec nazvať. Možností kam vybehnúť je na každý deň nepreberné množstvo - turistické vychádzkové i cyklo značenie je super, nie sme v Rakúsku ; )) Unaviť môžete shibu doobeda nejakou vychádzkou či túričkou a seba potom na bajku doraziť poobede na výlete po okolitých dedinkách, lesoch, tajchoch... Tento kraj je krásny, je pastvou pre oči i dušu, spokojní odídete na 100% Vy aj vaša shibka.

Mám dobrý tip na ubytko so psíkom!