V tejto sekcii nájdete nájdete tipy a kontakty na rôzny odborníkov, ktorí vám môžu pomôcť v rôznych situáciách. Reklamu si u nás zaplatiť nemohli, pretože ich odporúčame for free na základe toho, že máme s nimi dobré skúsenosti - naši shibí priatelia boli alebo sú ich spokojní klienti. Ak poznáte vo svojom okolí dobrého veterinára, veterinára špecialistu, konkrétne vet pracovisko, kynológa, odborníka na výchovu a výcvik, dobrú psiu škôlku či hotelík alebo akýchkoľvek iných odborníkov a pomocníkov pre bežné i výnimočné situácie - a máte s ním dobrú skúsenosť - dajte nám o nich vedieť a ich radi zverejníme. Ako sa hovorí, overený tip je niekedy k nezaplateniu...

Pridávame aj tipy na publikácie, ktoré sa budú hodiť majiteľom shíb pre lepšie pochopenie psej duše, ich vnútorného sveta a zmýšľania, pre správnu komunikáciu so svojim 4 nohým parťákom, ale aj o ich pôvode a dávnej histórii.

Výcviková škola Dogtrainer - Peter Peller a team

Výchova, výcvik, socializácia, denný hotel, dlhodobé ubytovanie, Individuálne a skupinové tréningy

www.dogtrainer.sk

Bratislava a okolie
FB funpage TU

DOGfit - Mgr.  Nina Koleničová, fyzioterapeut

Balančné cvičenia, Dornova metóda, Príprava na záťaž

Rekonvalescencia

www.dogfit.sk

FB funpage TU

Tlapky - zvieracia družina

Denná škôlka a hotel pre psov

Bratislava - Podunajské biskupice

www.tlapky.sk 
FB funpage TU


Najobľúbenejší televízny seriál psích a "kočičích" fanúšikov! Lebo kočka není pes... Pod rovnomenným názvom nájdete v archíve Českej televízie 36 doteraz zverejnených epizód, v ktorých pomáhajú rodinám s ich 4-nohými zverencami odborníci Rudolf Desenský a Klára Nevečeřalová. 

Všetky relácie nájdete TU


Ak má Váš psík zdravotné problémy, aj tu platí, že  merať cestu k odborníkovi a včas je ten najlepší recept.  Často krát ľudia hľadajú odpovede na prvé symptómy v rôznych diskusných skupinách na sociálnych sieťach. Majiteľom nášho plemena (ako aj ostatných) by sme chceli odporučiť konzultovať vždy otázky k zdraviu so svojim chovateľom a veterinárom, pokiaľ sa jedná o náročnejšie alebo špecifickejšie diagnózy, tak so špecialistom. Shiba je pomerne zdravé plemeno, netrpí na nejaké vážnejšie diagnózy. 


Pre neurologické zdravotné problémy odporúčame po pozitívnych skúsenostiach priateľov klikniku NeuroVet v Trenčíne, www.neurovet.sk,  MVDr. Viktor Paluš.Kde sa o psoch a shibách dozviem viac?

Ak by ste radi nazreli hlbšie do duše psov a shíb obzvlášť, možno vás oslovia niektoré z týchto skvelých knižných titulov:

Mám vynikajúce skúsenosti s týmto odborníkom! Posielam vám svoj tip na neho.